Hasbulla je velikán. Minizápasníci vzali útokem TikTok

14. červen 2021
Fenomem

Že na internetu sbírají obří pozornost zápasníci MMA, na tom není nic neobvyklého. Poslední měsíce má ale svět smíšených bojových umění novou a tak trochu odlišnou hvězdu. Je z Machačkaly v ruském Dagestánu, měří sotva metr a vypadá, jako kdyby jí bylo pět let – a také tak mluví. Jmenuje se Hasbulla Magomedov, je mu osmnáct a na TikToku ho sledují statisíce lidí. Kvůli genetické chorobě přestal růst, ale své postižení dokázal přetavit v něco pozitivního – ve virální slávu.

Ve svých tiktokových videích dělá Hasbulla podobné věci jako zápasníci MMA nebo třeba rappeři – posiluje, počítá paklíky peněz nebo driftuje s čtyřkolkou. A teď z něj bude skutečný zápasník se vším všudy. V Zápase století se má střetnout s Abdu Rozikem, sedmnáctiletým popovým zpěvákem z Tádžikistánu. Ale nebojte se, o nerovný souboj nepůjde, Rozik totiž měří zhruba stejně jako Hasbulla.

K správnému mači patří i předzápasová tiskovka. V případě dvou minizápasníků se ale trochu zvrtla a došlo na pošťuchování i urážky. Bizarní předzápasový dokument z konce května obletěl internet, Hasbullu zpopularizoval i mimo TikTok a dal vzniknout i spoustě memů. Jen na YouTubu už sestřih videa viděly miliony diváků (a čísla stále rostou).

A jak zápas vlastně dopadl? To bohužel nikdo neví. Kromě zmíněné tiskovky už žádný další záznam dostupný není. Možná je ve hře snaha o výhodný prodej videa anebo to celé byla jen bouda, která měla zvednout popularitu oběma hlavním aktérům. Jestli byl právě tohle skutečný cíl, tak se to rozhodně povedlo!

Poslechněte si nové vydání rubriky Fenomem a zjistíte, proč se internet zbláznil z dagestánského minizápasníka, který vypadá jako pětileté dítě. Co s tím má společného šampion MMA Khabib Nurmagomedov a koho si Hasbulla troufá porazit v ringu? Překoná souboj minizápasníků i Logana Paula a není to celé jen bouda?

autor: Karel Veselý
Spustit audio