Himalayan Dalai Lama: Naše nová deska je pozitivně melancholická, promítá se do ní láska k Japonsku

20. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Himalayan Dalai Lama

Kapela Himalayan Dalai Lama působí na tuzemské hudební scéně už od roku 2014. Kryštof Matěj a David Novotný od té doby nahráli několik alb, odjeli turné po Evropě nebo vyhráli hudebně exportní soutěž Radia Wave Czeching. 30. dubna vydali v pořadí již třetí dlouhohrající desku Isolated Bonds, kterou jste mohli v předstihu poslouchat v exkluzivním streamu na našem webu.

Na nové desce spojila kapela Himalayan Dalai Lama síly s violoncellistkou Terezií Vodička Kovalovou. Znamená to, že se tato hudební dvojice rozšířila o nového člena? „Já bych řekl, že v současné době určitě ano. Celý tento projekt jsme dělali společně. Na desce nám ještě hostoval bubeník Martin Čech,“ vysvětluje jeden ze zakládajících členů kapely David Novotný.

„Deska je pro nás takový útěk do pozitivní melancholie, která navázala i na její vizuální stránku. U našich setkání se potvrdilo, jak máme rádi japonskou kulturu, která je taková pozitivně melancholická. Má to nádech, který člověka chytá za srdce, a to byl náš cíl. Naše srdce, která byla úplně zkamenělá pandemickou situací, hledala cestu, jak roztát,“ popisuje nové album violoncellistka Terezie Vodička Kovalová.

Jak se natáčí album v probíhající pandemii? Proč jsou některé skladby pojmenovány japonsky? A na který koncert se členové kapely Himalayan Dalai Lama těší? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio