UK garage, techno, rap nebo postklubová elektronika. Flám má nový formát a žánrové meze si neklade

10. květen 2024

Pravidelný pořad Flám ze světa klubové hudby má novou podobu. Jednou za dva týdny nabídne video záznam živého setu přímo z proskleného studia. „Na domácí scéně od covidu vykvetla celá řada multižánrových komunit. Je tady spousta nových hudebníků, DJs, producentů a všeobecně performerů. Myslím si, že veřejnoprávní prostor by měl mít něco, čím tu scénu může ocenit,” říká kurátor Flámu Mikuláš Příhoda aka DJ Kewu.

„Chtěli jsme mít něco, co je v zahraničí denní kafe. Tam už existuje spousta projektů, kde si kurátor zve dje, kteří dostanou prostor se ukázat a někdy se i proslavit,” doplňuje Jake Mulvey aka DJ STEADY. Pokud si Flám ve vysílání pustíte během živého natáčení, dočkáte se i exkluzivního živého rozhovoru po setu, který nebude součástí běžného výstupu ve videu.

První série nového Flámu nabídne čtyři epizody. První s beatmakerem Humlou ze stáje jihlavské crew 58G už je k poslechu na YouTube Radia Wave. Následovat budou sety od techno DJky SJ Yellow, elektronického producenta FVLCRVMa a postklubové dvojice SEX66TOYS.

Kterým chybám se tým Radia Wave během živých natáčení nového Flámu bujaře smál? Jak se liší přístup k technické stránce hraní mezi jednotlivými sety? Kdy bude druhá sezóna Flámu? A jaký rozptyl BPM nabídl FVLCRVM ve svém mixu? Poslechněte si nový rozhovor.

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.