Hot dog zkrátí život o půl hoďky a Dánové zapichují vlajky do výkalů. To jsou top zprávy týdne

3. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - hot dog zabíjí

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají to nejvláčnější mascarpone ze zpravodajského regálu. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu zaujala zpráva o tom, že Dánové (stejně jako někteří Češi) zapichují do psích výkalů svoje vlajky. Samotné město vybízí lidi, kteří na výkaly narazí, aby do nich vlajky zapíchli a aby tak symbolicky vyzvali pejskaře k úklidu po svých mazlíčcích.

Zuzanu jako milovnici svateb a romantiky šokovala informace o tom, že novomanželský pár čtyřicátníků z amerického Chicaga na sociálních sítích sdílel kopie faktur, které byly adresovány hostům jejich svatby. Ti totiž nakonec na veselku nepřijeli a ani se neomluvili, přestože předtím souhlasili, že dorazí. Po návratu z líbánek tak manželé chtěli hostům ukázat jejich nezodpovědnost. Podle ženicha to prý část z nich donutilo se omluvit. Zajímavá odveta, myslí si moderátorky.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby se nepoohlédly i za informacemi, o kterých se šušká na jižní Moravě. Tam policisté pohrozili zbraní řidičce z Brněnska, jež je vyzvala na honičku. Ujíždějící žena zvládla náporu policistů vzdorovat šest kilometrů, poté její jízda skončila v Uherčicích v poli.

Je mezi pirátkou silnic, státními znaky v exkrementech a fakturou za absenci na svatbě nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky, ale to přeci nikomu nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio