Hraní na cestách: Switch Lite se vejde do kapsy a zahrajete si na něm i Zaklínače 3

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nintendo Switch Lite

Konzole od společnosti Nintendo stále nemají v Česku příliš velkou tradici. Nejnovější z nich, Nintendo Switch, vyšla nedávno v reedici Lite. Jak název napovídá, jde o lehčí, levnější a menší variantu, kterou oproti původní verzi nemůžete připojit k televizi ani z ní odpojit postranní ovladače. Zní to jako o dost míň muziky za o trochu míň peněz? Možná, ale vůbec tomu tak není a osazenstvo Questu tenhle pokus o moderní handheld docela nadchl.

Šárku s Jardou tentokrát doplňuje Vojta Dřevíkovský, který se přiznává, že na ničem jiném než na Switchi v současnosti už prakticky nehraje. Původní varianta konzole představuje ideální kompromis, který můžete používat stejně dobře jako domácí stanici, ale také ji během sekundy odpojit a vzít kamkoliv s sebou. Ve své první podobě je ale s 6,2palcovým dotykovým displejem přece jen trochu neskladný. Odlehčená verze má naproti tomu displej s pěti a půl palci, což je dnes velikost obrazovky průměrného telefonu, není ani moc těžší a taktéž se zvýšila kapacita jeho baterie. Quest oceňuje, že se mezi hráče konečně dostává handheld, který je skladný, a zároveň je na něm dokonce i kvalitní nabídka titulů.

Kromě svérázných titulů od samotného Nintenda nejen s Mariem a jeho rodinou v hlavní roli se totiž na Switch povedlo dostat řadu her od třetích stran. A to nejen z nezávislé scény – zahrajete si na něm stejně dobře pixelartové Dead Cells i nejnovějšího Dooma. A čerstvě také třetího Zaklínače, což je nepopiratelný důkaz technologického vývoje, jelikož si redakce živě vzpomíná, že právě kvůli němu musela jen před pár lety nakupovat výkonnější hardware, který se teď vleze do miniaturní krabičky na baterky. Zaklínač 3: Divoký hon sice na Switchi nevypadá tak graficky perfektně jako třeba na počítači, pořád ale jde o perfektní RPG v obřím otevřeném světě, jehož dohrání vám se všemi příběhovými odbočkami zabere klidně 150 hodin. Což si s mobilními možnostmi Switche můžete dávkovat podle potřeby mnohem snáze než dřív.

Nové Pokémony naopak dávkovat nedoporučujeme. Co všechno je špatně s Pokémon Sword & Shield? Proč velká část jejich rozvětvené rodiny v tomto díle není? A můžete v něm vůbec chytit Bulbasaura? Dozvíte se v nejnovějším Questu.