Hry, na které se zapomnělo: Poslední Quest roku 2024 shrnuje zakopané poklady
Rok 2024 přinesl spoustu velkých titulů, poslední epizoda Questu se ale zaměří na hry, které mohly zůstat stranou hlavní pozornosti. Ať už proto, že je z jejich nezávislé povahy nejprve někdo musel objevit, nebo protože vyšly ve stejný týden jako exponovanější tituly.
Třeba srpnová Tactical Breach Wizards spojuje tahový boj se strategií a humorem. Lukáše velmi nadchl Šárčin popis, že jde o XCOM s alegorií na policejní stát, kde se pokročilé technologie potkávají s magií. Až vlastně musel sám sobě připomenout, proč se do boje se SWAT kouzelníky ještě nevydal.
Metroidvania Animal Well zase zaujme svou minimalistickou pixel-art grafikou a spoustou mnohovrstevnatých tajemství. Další perly, jako Songs of Silence s originálním propojením strategie, karetních prvků a vlivu Alfonse Muchy, nebo roguelike záležitost Caves of Qud, nabízejí desítky hodin hluboké hratelnosti i generátor vrcholně bizarních příběhů.
Výběr ze zapomenutých hroznů moderátorské trojice pro rok 2024 pak uzavírá UFO 50, kolekce retro-stylizovaných miniher od tvůrce Spelunky a pěti dalších vývojářů. „Trochu samozřejmě trpí na syndrom antologií, kdy vás logicky něco zaujme víc a něco méně. Hry jsou navíc řazené chronologicky, takže je na nich patrný pokrok,“ dodává Šárka.
Jaké tituly se letos staly vašimi skrytými favority? Poslechněte si celý díl Questu věnovaný přehlíženým klenotům a nechte se inspirovat k novým herním objevům.
Související
-
Klasické klikací adventury nikdy neumřely. Jen se změnily, říká herní novinář Petr Ticháček
U příležitosti vydání knihy „Umění klasických adventur – Historie point-and-click her“ Jarda, Lukáš a Šárka přivítali v Questu adventurového experta Petra Ticháčka.
-
Stalker 2: Heart of Chornobyl vyšel rozbitý, přesto je zázrak, že se mu to vůbec povedlo
Jarda, Šárka a Lukáš se v průběhu let mnohokrát vydali do Zóny. Virtuální okolí černobylské elektrárny už 17 let fascinuje dobrodruhy a dobrodružky ze všech koutů světa.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.