Hudební tip: Slovenští Tolstoys si ujíždí na hřejivém popu i bažinatém voodoo

31. březen 2022
Tip

Čerstvá deska Tolstoys nazvaná Mirror Me, která na sebe nechala čekat dlouhých pět let po dlouhohrajícím debutu Botanika, měla 21. února exkluzivní premiéru na webu Radia Wave. Od té doby jste od Tolstoys mohli v našem playlistu slýchat například chytlavou skladbu Dokola. Nový materiál z Mirror Me šestičlenná kapela představila živě v našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session. Co doporučují Ela a Michal z Tolstoys k poslechu?

„Někdy mám pocit, že potřebuju slyšet, že nás tu lidi chtějí a že nás mají rádi, že nás milují a tak, abychom se necítili smutní. A mně v tom tahle písnička hodně pomohla,“ říká Ela a zmiňuje jedinečného zpěváka Jeffa Buckleyho a jeho píseň Everybody Here Wants You. Dále doporučuje skladbu Walking On Your Name od australského hudebníka, který si říká Skeleten, která pro ni symbolizuje životní cestu a při poslechu v ní vzbuzuje chuť něco dělat.

„Já bych doporučil album Gris Gris od Dr. John. Je to takový jazzový klavírista, ale v 68. roce vydal extrémně psychedelické album, které je šmrncnuté takovým všelijakým voodoo z amerického jihu,“ popisuje Michal a upozorňuje na silnou „bažinatost“ desky. Dále zmiňuje britskou písničkářku Rosie Lowe a její intimní, a přesto houpavou píseň Paris Texas.

Které skladby a desky doporučují k poslechu Ela a Michal ze slovenské kapely Tolstoys? Poslechněte si celý hudební tip.

autor: Filip Černý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.