Jak zahnat krizi? Pečení chleba je lepší než ketamin

22. leden 2020

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly bývalého copywritera čili psavce Jakuba. Ten při psaní reklamních sloganů pociťoval zmar, a tak začal hledat nový smysl života v pěstování kvásku a zadělávání na křupavou šumavu.

Moderátorky Jakubovi, který se nepovažuje za pekaře, ale pouze za člověka, který peče, trochu záviděly, že jde za svým snem po cestě plné mouky a vůně kornspitzů. Ten se však nedal rozhodit a předával své kváskové evangelium. Díky tomu obě uvěřily, že vyměnit nudný job kreativce a volnonožce za divoký svět pečení tvarohových závinů by mohlo být i jejich osudem. Nebo alespoň osudem Ivany, kterou nadchlo, že u tahání těžkých pytlů s moukou se člověk nadře podobně jako při zvedání zátěže na crossfitu. A všichni tři k tomu přikusovali Jakubovy uhlohydrátové výrobky.

Došlo ale i na odkrytí odvrácené strany pekařského dreamjobu – Jakub si na opuštění profese reklamního textaře šetřil pod polštář, aby měl našpórováno alespoň na rok dopředu. Pekařením si totiž na nové bávo a bazén lze vydělat jen těžko. Není to tedy nic pro ty, kteří každou korunku utratí za avokádové chlebíčky. Zuzana zase zmínila své trauma z chození s klukem, který živil kvásek – ten ho totiž vozil všude s sebou a stále ho obdělával.

Pusťte si aktuální díl pořadu o všem a o ničem a zkuste si vzpomenout, jak jste v záchvatu lásky k rukodělnému pečivu živili celé odpoledne kvásek a pak ho v záchvatu amoku vylili do záchodu.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.