Japonský starosta si v kanclu udělal saunu a kočka vstala z mrtvých. Dejte si zprávy minulého týdne

30. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky vs. sauny

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejvoňavější fialky ze zpravodajské meze. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici kočiček zaujala informace o tom, že kocoura Barta, který přežil pohřbení zaživa, po několika letech intenzivní zdravotní péče adoptovala zaměstnankyně útulku Valerie. Původní majitel si totiž myslel, že Bart nepřežil srážku s autem. Kocour se ale po pěti dnech z hrobu vážně zraněný dostal a vydal se hledat jídlo.  

Zuzanu jako fanynku exotiky šokovala zpráva o tom, že japonský starosta Hiroki Tomita si ve své kanceláři zřídil saunu. Jeho výdobytek si ale kvůli zneužívání vládních prostor vysloužil kritiku ze strany veřejnosti a Tomita musel rezignovat. Představitel města se na tiskové konference omluvil a slíbil, že výdaje spjaté s provozem sauny zaplatí. Japonský starosta v sauně, to by byl krásný námět na (porno)film, myslí si Mikrovlnky.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby opomenuly dění v Brně. Tam se stalo následující: Brňan hledal ve smetí klíče, sousedce se to nezdálo a zavolala na něj strážníky, kteří ovšem na nic nepřišli a popřáli mu dobrou noc.   

Je mezi zombie kočkou, prohrabávačem smetí v Brně a japonským milovníkem páry nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio