Je český filmový divák nostalgik? Posluchači hledali nejlepší český film

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z filmu Samotáři

Irčan, Manželská historie a Šprtky to chtěj taky. Tyto filmy získaly v pondělí nominace na ceny Zlatý glóbus. V novém díle pořadu Kompot uslyšíte recenze všech tří, ale taky polemiku o českých distribučních názvech. Co o Češích prozrazují? Pokračuje taky pátrání po nejlepším tuzemském filmu, tentokrát se zapojením posluchačů na sociálních sítích. Který snímek u vás boduje nejvíc?

Mezi tituly, které posluchači pořadu Kompot jmenovali na Instagramu, se – kromě ironických zmínek Nahoty na prodej, Snowboarďáků či Playgirls 2 – často objevovaly komedie Pelíšky a Kulový blesk, road movie Jízda či jedinečný Spalovač mrtvol. Dlouhý seznam skvělých starších filmů se objevil i na Facebooku Radia Wave. Z novějších si fanoušci vzpomněli na snímek Staříci nebo drama Já, Olga Hepnarová. Jak si stojí kultovka Samotáři? Poslechněte si celý díl, abyste věděli, který film boduje úplně nejvíc!

Režijní debut americké herečky Olivie Wilde se v květnu objevil i v českých kinech pod názvem Šprtky to chtěj taky. „Superbad v ženském provedení“, jak mu říkají recenzující na ČSFD, má solidní kritiky a nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka v muzikálu nebo komedii pro Beanie Feldstein. Příběh o dvou studentkách, které se rozhodnou, že aspoň na jeden večer nejsou knížky všechno, stál 6 milionů dolarů a v kinech vydělal nazpět 24. Lascivní podtext v původním anglickém názvu snímku Booksmart ale chybí. Potřebují ho tedy čeští diváci? Poslechněte si Kompot!

Co říkají první kritiky o nové opeře Kanyeho Westa? A kolik bychom zaplatili za banán přelepený izolepou na výstavě my? Uslyšíte v novém díle pořadu Kompot na wave.cz/podcasty.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související