Je tu neslzavá cibule a samice delfína má funkční klitoris. To jsou nej zprávy minulého týdne

14. leden 2022
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky vs. cibule

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejjemnější pralinky ze zpravodajské cukrárny. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici cibulky zaujala zpráva o tom, že jedna síť supermarketů začne příští týden ve svých obchodech nabízet odrůdu sunions, kterou popisuje jako „hnědou, neslzavou a sladkou“. Označuje ji jako přelomový produkt pro kuchaře, které trápí podrážděné oční sliznice při krájení cibule. Novinku uvede na trh se sloganem „ani jedna slza“. Vyšlechtění tohoto plodu prý trvalo přes třicet let.

Zuzanu jakožto fanynku delfínů ohromila informace o tom, že vědci z Mount Holyoke College na Floridské univerzitě a z Texaské A&M University detailně zkoumali strukturu a neurologii klitorisu samic delfínů skákavých. O funkci se začali zajímat, když studovali vývoj vagíny u delfínů. Pozice klitorisu naznačovala, že by během kopulace mělo docházet ke stimulaci. A je tomu tak!

Nesměla chybět kuriozita z Brna. Ve vstupu na pobočku banky tam bránila návštěvníkům opilá žena, která svým tělem zablokovala dveře. Rozmrzelý personál nenašel pro podobné problémové chování žádné pochopení a vytočil tísňovou linku 156.

Je mezi válející se paní, delfíním uspokojením a pohodově neslzavou cibulí nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio