Jižní Korea válčí se štěnicemi a Švýcaři bojují za kravské zvonce. To jsou top zprávy týdne

17. listopad 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlahodnější kapustičky ze zpravodajského políčka. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici hygienických norem a čistoty šokovala zpráva o tom, že štěnice byly v 60. letech minulého století v Jižní Koreji téměř vymýceny, ale po zrušení cestovních omezení kvůli pandemii covid-19 se vracejí. Jihokorejská vláda vyhlásila štěnicím válku, protože se objevily zprávy, že v zemi vyvolává jejich šíření paniku.

Zuzanu zahřálo na srdci zjištění, že švýcarská vesnice Aarwangen ve sporu o kravské zvonce zaujala jasné stanovisko. Místní se postavili na stranu cinkajících krav.

Nesměla chybět nějaká ta krimi zpráva z jižní Moravy: problémový cestující z Brna držel bobříka mlčení a lhal o svém jméně.

Je mezi nezbedou z Brna, epidemií štěnic a švýcarským dohadováním se o zvonce nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka