Jsem chodící pokušení. Coming out, orgie a neopětovaná láska Petra Soukupa

18. květen 2024

S Eliškou Soukupovou si v pořadu o motýlech v břiše, požáru v srdci a všem, co z nás teče, povídal básník, autor, textař a stand-up komik Petr Soukup. Rozhovor s Petrem se nesl v duchu humoru a erotických příběhů, které se staly nejen jemu. Soukup se totiž považuje za „chodící pokušení“ a své známé rád přibližuje k naplnění jejich erotických představ. Sám má pocit, že divoké období už si prožil a teď se otevírá lásce a zranitelnosti.

Petr Soukup se svými stand-upy vystupuje po celé ČR a kromě hudebních textů pro muzikály a české hudebnictvo je znám i díky své knižní tvorbě. Vydal básnické sbírky Erekce srdce či Inspekce srdce a sbírky povídek Erotické příběhy, které se staly (1. + 2. díl). „Včera jsem před osmou ráno seděl v kavárně, lidi tou dobou chodili z mejdanů, a já už u kafe psal detaily scény na swingers párty,“ říká Petr, který momentálně pracuje na scénáři, který vychází z jeho knihy Erotické příběhy, které se staly.

Petr Soukup a Eliška Soukupová

„Jsem dlouhodobě propagátorem dobrýho života. Lidi se mi odjakživa svěřují se svými nejtajnějšími tužbami,“ popisuje vznik svých knih, ve kterých sesbíral erotické zážitky svých sledujících na sociálních sítích, a dodává: „Já pak okamžitě udělám cokoli pro to, aby si ten člověk svoje fantazie splnil. Baví mě lidi manipulovat k lepšímu životu. Jsem chodící pokušení.“

„Potom, co jsem v jednom rozhovoru odtajnil, že mám za sebou období experimentování s bisexualitou, jsem se setkal s kritikou a posměšky,“ svěřuje Soukup reakce na svůj coming out v podcastu Přirození, jehož je spoluautorem, a doplňuje: „Chvíli jsem svého přiznání litoval, ale dneska už mám na všechny tyhle hejty jedinou odpověď:‚ ,Hele, sorry, tak mám prostě dvakrát větší život, než vy!‘“

Upozorňujeme, že tento pořad není vhodný pro děti.

Proč Petr nechce mít děti ani v 70 letech? Jaký typ orgií mu vyhovuje? A jak mít první rande, sex anebo kvalitní partnerský život v zemi, kde je alkohol tak rozšířený jako v Česku? Poslechněte si hotcast Pot!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.