Kouzelník Pavel Kožíšek má čtyřmetrovou skluzavku času

25. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pavel Kožíšek

Pavel Kožíšek hned na úvod telefonátu prozradil, že se kouzelníkem stal vlastně náhodou. Jako dítě si šel do knihovny půjčit knížku o filatelii, ale protože ji neměli, tak mu paní knihovnice aspoň vnutila publikaci pro začínající kouzelníky. A bylo hotovo. Náhoda? Nemyslíme si my ani iluzionista. „Ještěže vám nepůjčila Paměti kata Mydláře,“ rozumovala Ivana, která si dneska k obědu dala cizrnový karbanátek a moc jí nechutnal.

Aleš si dnes dal jen toast, ale včera prý zkoušel degustovat víno a dneska to na něm bylo vidět. Pozitivní energie kouzelníka Kožíška ho ale oživila, a proto hned investigativně zjišťoval, jaké jídlo by rodák z Hořic v Podkrkonoší nejradši odčaroval ze světa. „Já nemusím dršťkovou polívku a špenát,“ svěřoval se účastník mnoha světových kouzelnických show a absolvent Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Ivanu zajímalo i to, co kouzelník považuje za svůj nejlepší kousek. Pro Pavla je to prý jeho show s názvem Magická esa, ve které mimo jiné vystřeluje své asistentky z děla a má v ní také čtyřmetrovou skluzavku času nebo nebezpečnou vrtuli.

V hudebním okénku jsme si odskočili do Německa za kapelou Alphaville, kterou Aleš miluje a Ivana zná. Vybrali jsme jejich skladbu Sounds Like A Melody, která údajně vznikla za pouhé dva dny, ale slavná je už 36 let. Takže ne vždy platí, že práce kvapná, málo platná.

A uvažuje Pavel Kožíšek o magicky znějícím pseudonymu? Jakou hudbu by při kouzlení nikdy nepoužil? Chtěl by se Aleš sklouznout na skluzavce času? A byla Ivana někdy v Münsteru? Všechny tyto zásadní informace zjistíte, když si pustíte celou rubričku Brambora s vejcem.

Spustit audio

Související