Kritizovat školství je jednoduché, smyslem Reparátu je ukázat nové cesty
Jak vznikl podcast Reparát a jaké nedostatky i přednosti má české školství? „Reparát je o inovativní praxi v českém školství,“ říkají jeho autorky Markéta Vozková a Daniela Vrbová.
„Je jednoduché sednout si a kritizovat, co nefunguje, ale smyslem podcastu je tedy ukázat, jaké se nabízejí cesty, které už někdo ozkoušel,“ vysvětluje Daniela a dodává, že podcast vzniká ve spolupráci s projektem Eduzměna. „Naše heslo je: Jde to i jinak,“ doplňuje Markéta.
„Další linka, která se v pořadu často objevuje, je zkoumání hranic, kam až dosáhne škola při výchově a vzdělávání dětí a co už je záležitost rodiny,“ popisuje Daniela Vrbová s tím, že v podcastu se věnují různým tématům napříč oblastmi jako například kariérnímu poradenství nebo i školnímu stravování. „Napříč tématy se ukazuje, že důležitá je komunikace,“ shrnuje Markéta Vozková.
Jaké podcasty o vzdělávání by doporučily autorky pořadu Reparát? Pusť si celý díl Studovny.
Související
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://wave.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://wave.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.