Krysy, které papají croissanty, a žraloci jako fanoušci jazzu. Dejte si přehled nedůležitých zpráv

13. březen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - jazz

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejjemnější klíčky ze zpravodajského woku.

Moderátorky se záměrně nechtěly věnovat epidemii, a tak vyhledaly jako vždy bizarní zprávy jak ze světa, tak z Brna. A stálo to za to: studie vědců z australské Macquarie University FishLab zjistila, že druh žraloka jménem různozubec portjacksonský rád poslouchá jazz, ovšem za odměnu. Experti doufají, že existence preferencí hudebních žánrů trochu rozptýlí všeobecné negativní vnímání žraloků jako vraždících monster. To těžko, když každý viděl Čelisti, myslí si Mikrovlnky.

Neméně zajímavá byla informace o krysách, které zrcadlí lidské zvyky a preference – v New Yorku preferují bagel, v Paříži croissant a oproti hlodavcům z venkova mají i větší sklony k psychickým poruchám.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby se do pořadu Zuzana nesnažila protlačit něco z Brna. Jako obvykle šlo o krimi zprávu, a to o muži, který vykradl trezor v indické restauraci. Publicista referující o zločinu nezapomněl zdůraznit, že šlo o hubeného ušouna. Proč je tento fakt důležitý, to netuší ani Mikrovlnky.

Je mezi zlodějem s velkýma ušima, žraloky poslouchajícími trumpety a krysami pojídajícími burákové máslo nějaká tajemná souvislost? Asi ne, ale to nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio