Letenský showroom Jakoby roste se svým sousedstvím

Jakoby ve Veverkově ulici roste se svým okolím
Jakoby ve Veverkově ulici roste se svým okolím

Showroom módní značky Jakoby už na Letné funguje tři roky. Za tu dobu v jeho okolí vyrostla řada dalších designových obchodů, stylových barů, restaurací a kaváren. Jak se posunul koncept Jakoby, který klade důraz na lokální a udržitelný design?

Interiér Jakoby naznačuje lásku k minimalismu a nadčasovosti. Béžové oprýskané zdi, původní podlaha a jednoduché funkční vybavení působí neokázale a stylově. K DNA značky i obchodu patří od začátku respekt k místu a lidem, udržitelnost, bio materiály a upcyklace. I bez velkých investic do PR a reklamy jde po třech letech fungování o dobře zavedený módní showroom. Vedle toho, co a jak nabízí, mu zásadně pomáhá lokace poblíž Bistra 8 a knihkupectví Page Five.

Hned vedle Jakoby je další oblíbený módní obchod – Recycle With Love. O kousek dál, na ulici Milady Horákové, se před pár dny otevřel hravě barevný Charaktery Design Store. A za rohem se chystá showroom oceňované designérské značky skla Dechem. Na Letnou se čím dál tím častěji jezdí nejen na kafe a na drink, ale i pro autorský módní a produktový design.

„Obchod jsem otevřela v den porodu svého prvního dítěte. Máma mě před tím varovala a asi měla pravdu, ale díky Lucii Soldanové, která mi s provozem zásadně pomohla a pomáhá, jsme to zvládly,“ popisuje rozjezd showroomu Kristýna Javůrková. Místo je pojmenované po její vlastní módní značce, které se věnuje už devět let. K jejím oděvům a doplňkům z kvalitních bio a upcyklovaných materiálů v showroomu postupně přibylo několik dalších mladých brandů, od módy přes doplněk až po šperk.

Designové boty Cutulum a materiál na art protis textil Mii Jadrné

„Nově tu máme například oděvní kolekci od původem brněnské, teď ve Francii usazené designérky Anny Sioux. Její látky jsou kupované ve Francii a barvené bylinami a kůrou stromů. Další novinkou jsou boty Cutulum od Elišky Kuchtové, která vedle vlastní značky vytváří i design bot španělské značky Camper,“ popisuje Lucie Soldanová.

Za zmínku rozhodně stojí také to, že si v těchto dnech můžete v Jakoby zblízka prohlédnout a vyzkoušet unikátní kolekci Mii Jadrné s prvky české výtvarné textilní techniky art protis. Na rozsáhlou školní práci z UMPRUM Mia navázala nositelnými a precizně dotaženými oděvy. Poslechněte si o letenské designové zóně a Jakoby víc v reportáži Modeschau.

Paylist:

Choir Boy – Two Lips
Jonathan Bree – You're So Cool
Yaeji – After That
Solange ft. Kelela – Scales
Kelela – Frontline
Benny Fishel – Cloud Surfer