Letíme na jih, směr Latin trap. Cesta od remixů po reggaeton a ještě dál

30. září 2022

V dalším subžánrovém speciálu jsme se s naším hostem Krištofem ze Swine Daily podívali do rozličných koutů Latinské Ameriky za interprety jako jsou Bad Bunny, La Zowi, Bizzarap, Young Beef a mnoho dalších.

20 zemí a 650 000 000 obyvatel  to jsou proporce Latinské Ameriky, která se v posledních letech výrazně hlásí o slovo na světové hudební scéně. Fenomén, který se nazývá Latin trap, se šíří od roku 2007 a čím dál více nabírá na obrátkách. Ambasadoři žánru jako jsou Anuel AA či Young Beef pracují s prvky jižanského rapu Atlanty v kombinaci s žánry jako jsou reggaeton či dembow a utváří tak zcela jedinečný zvuk.

V posledních letech přinesli tomuto žánru slávu (vedle zpěváka Bad Bunnyho či producenta Bizzarap) také stálice typu Cardi B, Travise Scotta a dalších, kteří se s interprety z Jižní Ameriky spojili na povětšinou velmi úspěšných remixech. A jelikož má rapová scéna Latinské Ameriky velice genderově vyvážené kvality, doporučujeme do vašich playlistů i jména jako La Goony Chonga, La Zowi nebo C Tangana. Ruličky do ručky, jede se na flamengo.

Jak dlouho byl Southside na návštěvě u Young Beefa? Kdo vládne Latino trapu? A co tu dělá Madonna? To vše v informacemi nadupaném dílu Scény s Opakem Dissu.

Spustit audio