Liberatura s Martinem Pecinou

25. leden 2012
Liberatura

Knížku prodává obálka. A jak nám „prodává“ obsah knihy například písmo, kterým je vysázena? O tom a mnohém dalším jsme si v dalším díle Liberatury povídali s Martinem Pecinou, knižním grafikem a autorem publikace Knihy a typografie.

Krom své knihy ale stojí Pecina i za novým vzhledem časopisu Host. Má za sebou také výslednou podobu mnoha knih, například povídkový výbor Jana Balabána. Jak může ovlivnit grafika náš čtenářský zážitek? Jaké jsou nejčastější „prohřešky“ proti typografii? A jak moc je práce knižního grafika ve výsledku pro laika „neviditelná“?

Martin Pecina (1982) pracuje jako knižní grafik. Dva semestry vedl typografický seminář na vysoké škole. Píše o typografii, publikuje v tisku glosy, odborné texty a písmové recenze. V roce 2010 vydal sbírku Perverše, v roce 2011 publikaci Knihy a typografie.

Odkazy:
www.book-design.eu
typomil.com/typofilos

autoři: Karolína Demelová , Jonáš Zbořil
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.