Liberatura s nakladatelstvím Perplex

8. červen 2009
Liberatura

Liberatura mělat tentokrát hned tři hosty - Dana Jedličku, Martina Kubíka a Jana Kunzeho z nakladatelství Perplex. Tento poměrně nový, neziskový projekt se zabývá kromě vydávání knih také pořádáním kulturních akcí.

Jak se prosazuje malé nakladatelství na českém knižním trhu? Jaké problémy musí řešit a jaké má naopak výhody oproti velkým nakladatelstvím? Co vede nakladatele k podpoře nezavedených autorů, kteří jim nemohou zaručit velké zisky?

Nakladatelství Perplex je nekomerčně zaměřené nakladatelství, které existuje od roku 2006. Vydává a podporuje tvorbu dosud nepříliš známých autorů, soustředí se převážně na mladou českou poezii. Kromě vydavatelské činnosti pořádá také literární večery či autorská čtení.

00938472.jpeg

www.perplex.cz

autoři: Karolína Demelová , David Zábranský
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.