Liberatura s Pavlem Göblem

18. červen 2009
Liberatura

Pozvání do Liberatury přijal režisér, scenárista a spisovatel Pavel Göbl, který za svoji první knihu Tichý společník získal Magnesii Literu pro objev roku.

Pavel Göbl vystřídal po maturitě na gymnáziu v Uherském Brodě řadu zaměstnání (kulisák, manipulační dělník na železnici, chemik-litec ve filmových laboratořích...), pak vystudoval Zlínskou filmovou školu a FAMU. Jak se člověk dostane od železnice k filmu a od psaní scénářů k psaní knih? A kdo nebo co je onen tichý společník?

Pavel Göbl (1967) je filmový režisér, scénárista a spisovatel. Vystudoval Zlínskou filmovou školu a FAMU. Kromě jiného se podílel na scénáři a režii filmu Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006), v srpnu bude do kin uveden jeho film Veni, vidi, vici. V roce 2008 mu vyšla jeho první kniha Tichý společník (nakladatelství Dauphin), za niž obdržel Magnesii Literu.

autoři: Karolína Demelová , David Zábranský
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.