Lucie Výborná: V kině jsem byla na nejhorším rande svého života

24. květen 2023

Dada rubrika Brambora s vejcem tentokrát proběhla v rámci akce Den otevřených dveří Českého rozhlasu, takže před návštěvníky ve studiu a výjimečně ne po telefonu. Za Ivanou a Alešem dorazila moderátorka Lucie Výborná, která kromě odpovídání na otázky během rozhovoru vařila a navíc ještě přinesla kremrole.

Legendární rozhlasačka v rozhovoru mimo jiné přiznala, že nemá ráda slovo knoflík a že byla kdysi v kině na nejhorším rande svého života. Zajímaly nás i klasické otázky, jako kterým kusem oblečení by se Lucie ráda stala a zda by byla radši kámen, nůžky, nebo papír. V milém povídání nám ale tvář pořadu Host Lucie Výborné prozradila i své oblíbené recepty na brambory a vejce a mnohem víc.

Jaká tři slova definují Lucii Výbornou? Která barva je podle ní hnusná? A co je nejzbytečnější předmět v její domácnosti? Poslechněte si celou Bramboru s vejcem a dozvíte se spoustu dalších zajímavostí.

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.