Miminko po třicítce is the new black. Kdy je správný čas na množení?

25. prosinec 2019

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly mladou produkční Báru. Ta má stres, protože ji máma otravuje, že chce být babičkou a pod stromečkem rozdávat dupačky. Dredatá Brňačka Bára sice porod v budoucnu zvažuje, ale ještě si chce užít vysedávání v hospůdkách a pogování na fesťácích.

Buchty s Bárou probíraly pro a proti rodičovství a shodly se na tom, že v případě zvažování množení je nejlepší nevědomost o tom, jaká je odvrácená stránka plození. Zuzana jako jediná matka v trojici vysypala z rukávu asi třicet negativ, která se pojí se slehnutím, aby pak zaníceně tvrdila, že mít děcko je bomba. Základní zápory jsou: ekologická zátěž planety, nemožnost se vyspat a chodit do již zmíněných barů, absence volného času a osobní svobody. Klady jsou naopak to, že vás miminko začne časem hladit po tváři a samozřejmě vám přijde geniální a nejkrásnější. Ivana po tomto výlevu začala tvrdit, že mimísko radši mít nebude, a Bára zas byla ráda, že jí konečně někdo řekl pravdu.

Nebyly by to Buchty, aby nezabředly do úplně jiných vod: probraly také, jaký je optimální počet dětí, a také trochu pomluvily Tomáše Kluse a brněnské městské liberály.

Chcete si zabrečet u vzpomínky na to, jak vám máma kňourala do telefonu, že všechny kámošky z práce už mají vnoučátka? Pusťte si do uší a hlavně duše Buchty a uvědomíte se, že otravnou mámu nemáte jen vy.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.