Miminko po třicítce is the new black. Kdy je správný čas na množení?

25. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Buchty vs. rodičovství

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly mladou produkční Báru. Ta má stres, protože ji máma otravuje, že chce být babičkou a pod stromečkem rozdávat dupačky. Dredatá Brňačka Bára sice porod v budoucnu zvažuje, ale ještě si chce užít vysedávání v hospůdkách a pogování na fesťácích.

Buchty s Bárou probíraly pro a proti rodičovství a shodly se na tom, že v případě zvažování množení je nejlepší nevědomost o tom, jaká je odvrácená stránka plození. Zuzana jako jediná matka v trojici vysypala z rukávu asi třicet negativ, která se pojí se slehnutím, aby pak zaníceně tvrdila, že mít děcko je bomba. Základní zápory jsou: ekologická zátěž planety, nemožnost se vyspat a chodit do již zmíněných barů, absence volného času a osobní svobody. Klady jsou naopak to, že vás miminko začne časem hladit po tváři a samozřejmě vám přijde geniální a nejkrásnější. Ivana po tomto výlevu začala tvrdit, že mimísko radši mít nebude, a Bára zas byla ráda, že jí konečně někdo řekl pravdu.

Nebyly by to Buchty, aby nezabředly do úplně jiných vod: probraly také, jaký je optimální počet dětí, a také trochu pomluvily Tomáše Kluse a brněnské městské liberály.

Chcete si zabrečet u vzpomínky na to, jak vám máma kňourala do telefonu, že všechny kámošky z práce už mají vnoučátka? Pusťte si do uší a hlavně duše Buchty a uvědomíte se, že otravnou mámu nemáte jen vy.

Spustit audio