Na Islandu je muzeum penisů a vosy zaujal rozkrok Karla Havlíčka Borovského. To jsou nej zprávy minulého týdne

24. červen 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejpikantnější papričky ze zpravodajského záhonku. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu zaujala informace o tom, že jistá deratizační společnost zveřejnila minulý týden na svých internetových stránkách inzerát, v němž hledá dobrovolníky pro 30denní studii účinnosti různých přípravků proti švábům. Výměnou za to získají 2 tisíce dolarů.

Zuzanu jako milovnici Islandu upoutala zprávička o tom, že Falologické muzeum v Reykjavíku se může pyšnit novým přírůstkem. Je jím sádrový odlitek ztopořeného penisu legendárního kytaristy Jimiho Hendrixe.

Nakonec nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z regionů: netradiční zásah má za sebou hlídka Městské policie Hořice společně s hasiči. Vyjížděli k vosímu hnízdu, které vzniklo na soše Karla Havlíčka Borovského z roku 1929. Shodou okolností v místě rozkroku, kde nápadně připomínalo mužské přirození.

Je mezi vosami místo pindíku, brigádou se šváby a chloubou Jimiho Hendrixe nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale komu to vadí? Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio