Otcovská vůbec ne dovolená. Jak se stát mužem na rodičáku a už nikdy nemít byt jako klícku

26. únor 2020

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Matěje, který toho času tráví své dny na rodičovské dovolené a dříve byl takzvaným bílým límečkem zaměstnaným v kanclu.

Moderátorky se Matěje vyptávaly na to, co ho vedlo k v Česku stále neobvyklému rozhodnutí dobrovolně zůstat doma s miminkem a nechat ženu pracovat. Ten po pravdě řekl, že žena měla vyšší plat, tak se rozhodli tradiční rozdělení úkolů na čas vyměnit. Jeho zkušenosti byly nepřekvapivě podobné těm jakékoli matky základem rodičovství batolete je stále uklízet a bojovat s chaosem. Matěj občas narazí i na pány, kteří se diví, když sám tlačí kočárek, a domnívají se, že manželka vaří. Jiný důvod pro chůzi s kočárkem přece pro muže být nemůže.

Ivana se podivovala, co všechno rodičovství obnáší, a smála se Zuzaně, že chce, aby ji za rodičovství společnost ocenila, což se však neděje. Pak Ivana prohlásila, že by své dítě od jednoho roku přihlásila na crossfit, aby se zabavilo.

Matěj na závěr sdělil, že ho rodičovská dovolená přes všechny své nástrahy psychicky zocelila a že ji doporučuje dalším mužům, kteří nejsou spoutaní dogmaty ohledně tradiční rodiny. Zuzana na závěr citovala několik zenových mouder z pohádky o králíčkovi Bingovi a mohlo se jít domů.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste na rodičáku za celý den promluvili jen s pracovníkem donáškové služby, který vám nesl čínu? Poslechněte si aktuální díl Buchet a zjistíte, že tohle se děje všem utahaným rodičům v teplákách zakydaných od kaše.

Spustit audio