Parabible #14: Ježíšovy happeningy a konfrontace

Parabible #14
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Parabible #14

Evangelisté dobře věděli, jak vypadá triumfální vjezd do dobytého města. Vojevůdce na bílém koni mává nad hlavou zkrvaveným mečem a ozývá se křik vražděných. Rozhodně nejede na tak anti-sexy zvířeti, jako je osel, a nenechává se doprovázet halekajícími pobudy.

To je důvod, proč si původní text Bible dává záležet, aby Ježíšův vjezd vyzněl jako karnevalový happening. Aby bylo i tady jasné, že jde o moc a kralování jiného druhu, než je běžně k vidění. Brzy poté dojde na konfrontaci, náboženské autority po různých incidentech vytahují otázku legitimity Ježíšova poslání. Nečekají ovšem, že bude otočena proti nim samotným. Třetí úsek přináší podobenství o dvou synech, jednom poslušném pouze formálně a druhém, který si rozmyslí svůj odmítavý postoj. Tak hodnotí naopak Ježíš právě legitimitu služby kněží a představených. 

Poslechněte si čtrnáctý díl Parabible v podání Alexandra Fleka s úvodem Petra Wagnera.

Podcastová série Radia Wave Parabible vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Parabible najdete postupně od 1. prosince každý den na stránce wave.cz/parabible a na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty. Více informací o knize Parabible najdete na www.parabible.cz.

autoři: Alexandr Flek, Petr Wagner
Spustit audio

Odebírat podcast

Související