Parahokej je krutý. Miluju, jak se pereme o každý centimetr ledu, říká 17letý talent Lukáš Kapko

13. únor 2025

Lukáš Kapko patří mezi nejvýraznější talenty českého parahokeje. Za reprezentaci poprvé skóroval jako vůbec nejmladší hráč už ve 13 letech. Pravidelně se účastní mezinárodních turnajů a chystá se na letošní mistrovství světa.

Nova epizoda podcastu Vlna vznikla na tréninku parahokejového týmu Sparty v pražských Kateřinkách. Lukáš Kapko na začátku tréninku odkládá protézu, fixuje se do saní a bere obě hokejky – protože parahokej se hraje se dvěma krátkými holemi. Na jedné straně jsou zakončené klasickou čepelemi na puk, na druhé mají ty hole hroty, které slouží k tomu, aby se jimi dalo odpichovat od ledu a pohánět saně.

Sparta nacvičuje kombinace a konkrétní herní prvky pod vedením Jakuba Nejedlého, který má Lukáše Kapka na starosti v klubu i v reprezentaci. O Lukášovi s úsměvem říká: „Jeho hlavní předností je dravost. A hlavní slabinou… Taky dravost!“

Lukáš Kapko se narodil s vrozenou vadou, která ho připravila o nohu. Parahokej je podle něj krutý, drsný sport. „Miluju, jak se pereme o každý centimetr ledu,“ říká pro Radio Wave v profilovém rozhovoru po tréninku. „Je tu super parta. Nic si nedarujeme,“ komentuje sparťanský tým, ve kterém má mimochodem i spoluhráče, brankáře Michala Vápenku, o skoro přesně čtyři dekády staršího.

Jaké to je hrát na mezinárodní úrovni proti svým zámořským vzorům? Poslechněte si nový díl podcastu Vlna!

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.