Právníci nejsou jen prolhaná cynická monstra sedící na pytlích peněz

8. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Buchty - právníci

Zuzana a Ivana tentokrát výjimečně v brněnském studiu přivítaly právnické duo Jirku Helána a Pavla Kroupu. Ti jsou zajímaví nejen tím, že jsou advokáti, ale že jsou současně i opravdovými bratranci.

Dvojice právníků se pak rozpovídala o tom, jakými stereotypy je jejich profese nejvíc zatížena. Podle nich třeba není pravda, že právníci lžou s každým otevřením úst, jsou tlustí, bez emocí a nadužívají alkohol. Pavlovi s Jirkou naopak záleží na jejich okolí a přírodě, chodí pěšky, nenosí denně smoking a neznají zpaměti zákoníky.

Buchty se také vyptaly na to, jaký je optimální počet právníků na počet obyvatel nebo co dělat, když vám na zahradu hází soused lahve. Zuzana se pak již tradičně zajímala, jestli mají Jirka s Pavlem předmanželské smlouvy a závěť, a byla zklamaná, že ne. Závěrem padla myšlenka, že služeb právníků je lepší využívat preventivně – aby právní problém pokud možno vůbec nevznikl. To se ale lehko řekne, myslí si Buchty. A aby toho nebylo málo, řešila se, tradičně mimo mísu, také hokejová výzbroj a výhoda nošení suspenzoru.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste obdivovali seriál Zákon a pořádek a chtěli se stát drsným právníkem v sáčku? Pusťte si do srdce a mozku aktuální díl Buchet a zjistíte, že nejen vy máte klamné představy o právnické profesi.

Spustit audio