Rentgen: Přistěhovalci v UK, Sexistické prasátečko a aktivity EDUin

02618283.jpeg
02618283.jpeg
V dalším Rentgenu jsme se věnovali sporným opatřením, která zavádí britská vláda proti přistěhovalcům. Zjistili jsme, co to je sexistické prásátečko a představili jsme jednu z aktivit veřejně prospěšné společnosti EDUin.

Kolébka demokracie a multikulturalismu Velká Británie plánuje na svém území zavést přísná diskriminační opatření proti cizím občanům. Hlavním důvodem má být přesycený pracovní trh právě lidmi z jiných zemí. Členové konzervativního kabinetu Davida Camerona se nebojí tvrdých prohlášení, která jsou v přímém rozporu se zásadami Evropské unie. Redaktor Martin Melichar hledal souvislosti s šéfredaktorem Britských listů Janem Čulíkem a bývalým britským zpravodajem ČTK Stanislavem Mundilem.

Sexistické prasátečko – to je název soutěže, která si klade za cíl vybrat tu nejvíc sexistickou reklamu v České republice. Soutěž každoročně organizuje nezávislé sociálně ekologické hnutí Nesehnutí. Sexistické prasátečko představila v pražském Trafo Studiu v rámci přednášky Obraz vs Gender jedna z organizátorek soutěže – Petra Havlíková. Pro Rentgen zachytila informace o prasátečku Ivana Veselková.

Veřejně prospěšná společnost EDUin usiluje o to, aby se celosvětová proměna požadavků na vzdělávání, které jsme svědky v posledním desetiletí, stala díky široké diskusi veřejným tématem. Jedná se o nezávislou organizací, která o problematice vzdělávání informuje nestranně a podporuje otevřený a věcný dialog. Jeden z projektů vám představuje Silvia Majerová.