Rentgen: Třídění odpadu, ženy a extremismus

2. květen 2012

Pořad Rentgen se věnoval ženám v extremistických hnutích. A nabídl i další vydání rubriky nEUron, konkrétně jsme se zaměřili na produkci odpadu v Evropské unii i u nás.

Žen bylo v politice vždycky málo. Poslední dobou se však začíná situace měnit a ženy čím dál více promlouvají do veřejného dění. Martin Melichar se v této reportáži zaměřil na aktivistky z levicového a pravicového extremistického politického spektra. Mimo nich zpovídal sociologa Ivana Gabala a právničku Kláru Kalibovou.

nEUron
Evropský statistický úřad zveřejnil pravidelnou roční zprávu o stavu komunálního odpadu v jednotlivých zemích Evropské unie. Jak je na tom s produkcí odpadu a jeho následným ukládáním Česká republika, si s Milanem Havlem z občanského sdružení Arnika povídala Zuzka Rejchová.

Podle poslední zprávy Evropského statistického úřadu zrecykluje a vytřídí Česká republika 16 procent odpadu, co se týká jeho produkce, tak je výrazně pod evropským průměrem. Ne příliš slavně jsou na tom ale české domácnosti s recyklací takzvaného bioodpadu. Jakým způsobem snížit množství bioodpadu v České republice a jak jsou na tom ostatní evropské země, zjišťovala Zuzka Rejchová.

Německo chce do roku 2020 ukončit provoz všech svých jaderných elektráren. Do té doby ale musí Němci vyřešit otázku, kam definitivně uloží veškeré vyhořelé jaderné palivo. O kauzu jaderného odpadu se zajímala redaktorka Urte Modlich. Její reportáž pro nEUron zpracovala Ivana Veselková.

autoři: Ivana Veselková , opí , Susana , Martin Melichar
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu