Správné město má mít kopec, galanterii, orloj a kuřata

3. červenec 2024

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly studenta urbanismu a milovníka lázeňství Viléma Honysze, se kterým opět probíraly své oblíbené téma – a sice kolik má mít správné město galanterií a záchodů.

Vilém na začátku chtěl rozbít ledy tím, že zmínil různá legrační polská slova, která si během studijního pobytu u našich sousedů napsal do deníčku. Pak už mohl Vilda přejít k mluvení o svém ideálním městě podle něj je super mít město třeba se sto tisíci lidmi, kde by byl třeba orloj, kopec a síť malých obchůdků. Vilém se také pochlubil, že si v šicí dílně nechal ušít knihu, kam si zakládá upomínkové papírky a mince, načež ho Zuzana nazvala nerdištěm aka nerdem.

Zuzana pak navrhla, že by město mělo mít strukturu jako mraveniště. Ivanka vyjádřila svou touhu pobývat u táboráku, ale ne v rámci komunity, ale pěkně sama. Probralo se ještě, co znamená urbánní kaše, proč chovat ve městě kuřata, jak pomáhají na atopický ekzém lázně a pak se mohlo jít pomalu domů.

Chcete si přemítat o tom, že kvalitní architektura může i váš život posunout o level výš? Pusťte si do uší a duše Buchty a možná se Vám to zadaří.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.