Startér chválí kapely, které plně obnažují svůj songwriting a neschovávají ho za produkci

17. říjen 2023

Martin Šolc, který je na pozici Startéřího moderátora stále ještě nováčkem, už si pomalu zvyká a napomíná posluchače, že nemají hlasovat skrze e-mailovou adresu starter@rozhlas.cz. Tam se posílají hity, nikoli hlasy! Opouštění starého a vítání nového bývá někdy těžké, pro hitparádu neobjevených je to však týdenní chleba. Mezi novinkami druhého kola Startéru Filipa s Martinem překvapil třeba ostřílený hudebník purpl boi (fka Nèro Scartch).

Tentokrát se i hejtovalo, schytali to českobudějovičtí Moontalks. „Má to slabej hook. Začne to vlastně docela slibně, ale potom už se neobjeví lepší pasáž než ta, která se rozbalí v prvních pár vteřinách,“ hodnotí Filip jejich úplně první písničku Tears Drippin’. „Ten zpěv nikam nedojde, slzy jsem úplně nezamačkával,“ říká Martin.

U čerstvého sólového projektu zkušeného hudebníka Jakuba Svobody, kterého můžete znát z kapely MYDY, si moderátoři nebyli jistí, co ve Startéru dělá. „Na rozdíl od nás hrál na Glastonbury,“ zaznělo do éteru. U songu Fading Away byl purpl boi chválen za temnotu, basové kopance a působivou produkci plnou atmosférických synťáků.

Čtěte také

No a pak jsou tu třeba plzeňští Ida The Young, kteří se nemusejí schovávat vůbec za nic. Mr. Pie je song, kterému Martin a Filip neměli co vytknout. Takhle moc obnažit svůj songwriting chce odvahu, Ida The Young na to ale mají.

Poslechněte si druhé kolo hitparády neobjevených, hlasujte pro svého favorita nebo pošlete vlastní track na adresu starter@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.