Stmívání pro introvertní kanibaly. Lidojedská romance Lucy Guadagnina se vám zakousne Do morku kostí

19. květen 2023

Čelisti se tentokrát zakously do melancholických, unikavých, ale uhrančivých filmů. Kromě delikátního ohlédnutí za fenoménem devadesátkových rodinných dovolených v Turecku ve filmu Aftersun to byla hlavně kanibalská romance Lucy Guadagnina Do morku kostí, která vstupuje na pouhý měsíc do českých kin. A podle Aleše a Tondy je to opravdu radost až na kost.

„Je skvěle natočenej, má brilantní střih a výborný herce,“ chválí Aleš přednosti Guadagninovy novinky. „Je to Stmívání pro introvertní kanibaly,“ dodává.

„Vypadá to jako jednoduchá road movie o dvou zamilovaných dospělých, kteří spolu cestují po Americe, ale do toho občas jedí lidi,“ představuje snímek Tonda. „Nejvíc se mi líbí, že film ty kanibaly nesoudí,“ dodává a vyndavá si při tom z pusy kus Tomákova prstu, který mu uvízl mezi zuby.

Dokazuje film Aftersun, že nejsilnější vzpomínky na dovolenou v Turecku zůstávají zachované jen na formátu VHS? Upřednostňuje Šárka Gmiterková Manželství po indicku, nebo má raději Manželství po židovsku? Počítají se indičtí luňáci mezi Všechno živé? Budou se Tonda s Šárkou po zhlédnutí patnácté sezóny RuPaul’s Drag Race učit duckwalk? Při poslechu nových Čelistí budete řvát jak Jiřina.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.