Stripklub je místo fantazie, mužům často chybí pozornost. O profesi striptérky s tanečnicí Terezou
Hostkou hotcastu Pot byla striptérka Tereza alias Terkiss. S moderátory Eliškou Soukupovou a Karlem Vladykou mluvila o tom, jak se ke své profesi dostala v Paříži, co všechno práce striptérky obnáší, i jak se liší v různých zemích. „Ve strip klubu jsou lidé, kterým něco chybí. Těm mužům často chybí pozornost. Chtějí se chvilku nést na té vlně ženské energie, zrelaxovat se a popovídat si.“
Zejména začátky v cizí zemi potom byly pro Terezu těžké: „Zezačátku jsem nevydělávala žádné velké peníze. Dělala jsem spoustu přešlapů a nechávala se od chlapů vodit za nos. Je to hra, a musíte se naučit její pravidla. Sledovala jsem je například z dálky, pozorovala jejich taktiky, techniky, a o co jim vlastně jde.“
Čtěte také
Tak se naučila i udržovat si od klientů jistý odstup. „Když si vytvoříš určité alter ego, tak si dovolíš mnohem víc překročit vlastní hranice, a nenecháš se zranit.“ A co si z práce striptérky přenesla i do osobního života? Sebevědomí, jasnější osobní hranice, ale i obchodní schopnosti. „Nemám dnes problém si říct, co chci, a vím, že to dostanu.“
A negativa, která tato práce může obnášet? „Jsou dny, kdy se ti nedaří, a jdeš domu s prázdnou,“ říká Tereza s tím, že na sociálních médiích dnes může být její profese přehnaně glorifikována. „Někdy se do tebe chlapi taky naváží. Nepřišli tam pro tu krásu nebo pomazlení, ale vybít se jako silný muž. S fyzickým násilím se ale nesetkáváme, a to z důvodu velké ochrany ze strany klubu.“
Co všechno obnáší práce striptérky? Jaká je etiketa pro návštěvníky? A jak se tato práce liší v různých zemích? Poslouchejte v nejnovějším díle hotcastu Pot.
Upozorňujeme, že tento pořad není vhodný pro děti.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.