Svačinka na dovku musí být nabalená aneb Buchty o šetření na dovče

14. srpen 2019

Tadeáš je OSVČ v oblasti audiovizuální tvorby, jak o sobě sám hrdě říká. Dosud se vzpamatovává z toho, jak byla jeho rodina chudá a neměla na konci dovolené u moře na zmrzlinu ani na jízdu na legendárním motorizovaném banánu. S přibývajícím věkem se ale se svou rodinou smířil, a když máma vytáhne z kufru okurčičky a řízečky, rád si dá. Na vlastních cestách se ale snaží co nejvíc rozhazovat.

Ivana má zafixováno, že největší útrata je spojená s vypitím minibaru, nikdy mu ale neodolá. Zuzana cestuje s omezeným rozpočtem dosud, ale už opustila přespávání přes couchsurfing, protože se nechce družit a koupat s 20 cizími lidmi. Na přetřes přišlo i tleskání v letadle a debata o tom, zda je to trapné nebo ne. Zajímavé na tomto fenoménu je, že pilot obdivné plácání rukama neslyší. Aby toho nebylo málo, dozvíte se také, co znamená slovo bobišan.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste na Makarské týden dojídali konzervy z domova? Pusťte si aktuální díl pořadu Buchty a zjistíte, že mohlo být hůř.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.