Svatebky snů: Co šaty prozradí o nevěstách? (2/8)

11. září 2019

Jak vypadají svatební šaty snů? Jaké hodnoty se do nich mají otisknout a jaké kvality musí mít? Nejde u nich jen o efekt navenek, ale i o odraz osobního příběhu nevěsty i praktickou funkci. Druhý díl podcastové série Svatebky je o představách ideálních šatů pro nevěstu. O tom, jaké mají být, co pro naše hrdinky znamenají a za kolik energie, času a peněz jim stojí.

Série Svatebky vypráví příběhy pěti dívek, které se připravují na svou první svatbu. Zachycuje, jak dnes mladé české nevěsty přemýšlí o svých svatebních šatech, a jejich prostřednictvím i o instituci manželství jako takové. Hrdinky podcastu byly vybrány prostřednictvím veřejného castingu v listopadu 2018. Následovalo půl roku setkávání a natáčení, při kterém Veronika Ruppert zachycovala přípravy a realizaci svatebních šatů, průběh svateb a nakonec i to, jaký je osud šatů po svatbách. Výsledkem je osmidílný seriál, který Radio Wave vysílá každou středu od 4. září. Ke Svatebkám vzniká také řada doprovodných rozhovorů a reportáží na témata tradic, folklóru a dalších specifik českých svateb a svatebních šatů. Sérii Svatebky můžete poslouchat ve vysílání, na webu a v podcastech Radia Wave. Více informací na wave.cz/svatebky. Přihlaště se k odběru podcastu na wave.cz/podcasty.

Fotografka a bývalá modelka Bára se nechala zlákat okouzlujícím obrázkem na čínském e-shopu. Svatební šaty vyřešila levně a na pár kliknutí. Očekávání jsou jedna věc, ale když doma v Havířově vybalíte zásilku z Číny, můžete se dočkat různých překvapení…

Protipólem Báry, která chce šaty vyřešit hlavně rychle a levně, je violoncelistka Terezie. Její svatebky budou stát tolik, kolik bude potřeba. V času i v penězích. S přípravou se začalo už osm měsíců před svatbou. Ve spolupráci s oblíbeným pražským návrhářem chystá Terezie rafinovaný a jedinečný model. Ve druhém dílu Svatebek prozrazuje, jaký má být a proč musí být jeho součástí i speciální spodní prádlo.

Jako megalomanské by někdo možná označil plány Juliany, která chce na svatbu s Lego tématikou obléct hned troje šaty na míru. Za krejčovou, která je prý šikovná, rychlá a levná, je odhodlaná z Prahy dojíždět skoro 200 kilometrů do malé obce poblíž polských hranic. Jaké je její zadání pro tři speciální svatební modely?

Co šaty prozradí o nevěstách?

Pražská skautka Zuzana chce také šaty na míru, a tak si vybrala brněnské studio dvou mladých designérek. Představa, že má na sobě něco výrazného, co budí pozornost ostatních, je jí spíš nepříjemná. Zároveň ale chce, aby všichni poznali, kdo je na svatbě nevěsta. Nechává nás nahlédnout do moodboardu, ve kterém hraje vedle přírody zásadní roli i jeden překvapivý prvek. 

Porodní asistentka a bývalá závodní tanečnice Martina se rozhodla pro svatebky z půjčovny. Už teď jí zabírají místo ve skříni objemné a efektní závodní šaty, které už nikdy nevezme na sebe. A nechce k nim přidávat další nákladný model na jednu příležitost. Říká, že svatba je pro ni vedle narození její dcerky Anežky tím druhým nejdůležitějším dnem v životě.

Jak se na něj chce Martina obléct? A vyjdou podle plánu i šaty dalších čtyř nevěst? Poslechněte si druhý díl série Svatebky, ve kterém už svatební přípravy začínají nabírat obrátky.

Spustit audio

Související