Švýcarsko není jen neutralita, čokoláda, DJ BoBo a tučná konta v bance

6. duben 2022

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu znamenajícím svět přivítaly Janu, která je původně zdravotní sestrou, pak ji ale osud zatáhl do Švýcarska a k domácím dialýzám.

Buchty se nejprve doptávaly, proč se člověk dobrovolně stane zdravotní sestrou. Jana odpověděla, že ji bavilo brát krev a také si od práce sestry slibovala, že bude moci během nocí plést – tvrdila jí to totiž babička. Nemohla se totiž dostat k urgentní medicíně, kterou chtěla dělat původně, protože tehdy byly malé vrtulníky a ona byla vysoká, takže to nešlo dohromady.

Pak se ne zcela překvapivě stočila řeč na Švýcarsko –⁠ Zuzana se samozřejmě musela pochlubit, že tam byla a že tam dramaturgovala alternativní festival, za což nedostala zaplaceno. Následně konečně dostala prostor Jana a vykládala, že je tam tráva skutečně zelenější, protože často prší, a že venkovští sedláci nosí náušnice. Také bylo nutno zmínit, že v této zemi zaslíbené se narodil DJ BoBo a že tu jsou často referenda.

Jana dále udiveným ženám vyprávěla, že smetí Švýcaři nemohou vyhodit jen tak halabala v libovolném sáčku, ale v předem koupené okolkované oficiální igelitce. Pak už se pomalu mohlo jít domů a v Ivanině případě na crossfit.

Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba přijdete na to, že ve Švýcarsku nemusíte jen dojit krávy a kupovat hodinky.

Spustit audio