Talíře z hovězí krve, elektrorůženec a exoplaneta Fifinka. To je svět podle Mikrovlnek

25. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky a talíř z hovězí krve

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejkřupavější rohlíčky ze zpravodajského tácu.

Jako obvykle obě moderátorky zaujala celá škála událostí jak ze světa, tak z regionů. Čeští designéři navrhli talíře z hovězí krve a chtěli tím vyvolat dialog. Zuzana s Ivanou se dohadovaly, jestli se jim to podařilo, a hlavní nevyřešenou otázkou zůstávalo, zda se takové talíře dají dát do mikrovlnky a zda pod teplou vodou neroztají. 

Rozebíralo se také, jaké jméno má dostat exoplaneta zkoumaná českými vědci. Podle pseudointošky Zuzky by měla nést jméno Makropulos, podle Ivany, která si na nic nehraje, klidně třeba Fifinka. Nebyla by to pořádná debata, kdyby nepřišla řeč na křesťanství. Ve Vatikánu se totiž rozjela startupová aktivita v podobě e-růžence, který má modlení zjednodušit mladým věřícím. Cynička Ivana si ovšem hned začala klást otázku, zda jde e-růženec nosit současně se smart watch.

Je mezi těmito událostmi nějaká tenká červená linie? Zřejmě ne, ale nikomu to nevadí. Proto si poslechněte všechny nečekané novinky ze světa i regionů v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio