Táta umřel, když mi bylo třináct. A to je věk, kdy ho nejvíc potřebuješ, říká Václav Rouček starší
Host Pochlap se byl tentokrát pro Václava Roučka obzvlášť speciální. Do pořadu totiž zavítal doktor práv, zaměstnanec Ministerstva obrany ČR a především jeho otec – Václav Rouček starší, aby společně zakončili sérii S otci a syny a zároveň celé Pochlap se.
„Můj táta byl starej skaut, byli jsme na sebe napojený, povahově jsme si byli blízký. Pak přišel šok, když umřel, bylo mi třináct a to je věk, kdy tátu nejvíc potřebuješ,“ otevírá Václav starší. „Dlouho jsem si neuměl představit, že už táta nepřijde. Vlastně mě to dost zocelilo.“
„Brečel jsem dvakrát v životě, když táta odešel a pak o mnoho let později, když umřela maminka už v pokročilejším věku, tam jsme to čekali. Jsem hrozně rád za to, že jsem jí ještě stihnul ukázat dům,“ pokračuje Václav starší, který se po šedesátce odstěhoval zpět s manželkou do rodného Buštěhradu.
„Dokážu říct synovi ‚mám tě rád‘ ale myslím si, že když se to říká moc, tak je zprofanovaný, člověk to hlavně musí cítit a chovat se tak, aby to ostatní lidi věděli. Je to o činech,“ vysvětluje.
„Chci, aby si mě lidi pamatovali jako někoho, kdo se snažil o rodinu starat a zabezpečit a který svoje děti vychovával k tomu, aby se pak uměli postarat o sebe. Jsem hrdej na všechny děti, u Vaška jsem obzvlášť hrdej na to, že je samostatná jednotka a vděčnej jsem jenom za to, že je,“ uzavírá.
Přes 120 rozhovorů o mužích a o tom, co muži zvládají. Pochlap se tímto dílem končí, ale něco nového už se chystá. Sledujte web a sociální sítě Radia Wave a těšte se na navazující pořad o maskulinitě, mužském světě a emocích s Kryštofem Šimkem, který startuje v červnu.
Poslechněte si poslední díl série S otci a syny v podcastu Pochlap se s Václavem a Václavem Roučkovými.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.