Tip Adama Gebriana: Vyhněte se frontám do Národního muzea, projděte si okolí

1. leden 2019
Tip

Každé úterý naše rubrika Tip přináší doporučení nejrůznějších známých osobností. Tento týden pro vás vybíral architekt Adam Gebrian. Díky druhé dokončené revitalizaci okolí Národního muzea teď můžete zavítat do obnovených Čelakovského sadů.

Zde se také úplně poprvé můžete setkat s novými prvky městského mobiliáře. O podobu nových laviček, odpadkových košů a stojanů na kola se v loňském roce soutěžilo v anonymní designérské soutěži, kterou vyhráli Michal Froněk a Jan Němeček ze studia Olgoj Chorchoj.

Kousek od Václavského náměstí se otevřel nový hudební klub a restaurace Swim. Ten se nachází ve Štěpánské pasáži, kterou během 30. let navrhnul architekt Evžen Rosenberg. Pasáž bývala dlouhá léta neudržovaná, to se však s příchodem nového podniku mění. Gebrian také radí navštívit Centrum architektury a městského plánovaní, kde bude od 8. ledna k vidění nová výstava Praha zítra?. Další podrobnosti i doporučení si poslechněte v  Tipu s architektem Adamem Gebrianem.

Příští týden opět doporučuje filmový kritik Kamil Fila.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.