Tip Never Sol: Holly Herndon dává uvažování o elektronické hudbě úplně nový rozměr

21. březen 2019
Tip

Skladatelka a producentka Sára Vondrášková alias Never Sol tento týden doporučuje album elektronické experimentátorky Holly Herndon, hudbu, kterou vytvořila indická zpěvačka Asha Puthli, a jeden čtvrteční koncertní zážitek v MeetFactory.

Českou zpěvačku na experimentální elektronické hudebnici Holly Herndon nejvíc oslovil její přístup k novým technologiím. Nová deska Proto vyjde 10. května na labelu 4AD, na už vydaných singlech ale obdivuje hlavně její pohled na práci s elektronickou hudbou. Ten podle ní přináší zcela nový rozměr ve způsobu uvažování nad novými technologiemi v umění.

Never Sol ale také objevila hudbu indické zpěvačky Ashi Puthli díky videu na YouTube, ve kterém dnes čtyřiasedmdesátiletá hudebnice vzpomíná na spolupráci s legendou free jazzu Ornettem Colemanem a popisuje zkušenosti z doby, kdy se snažila jako začínající zpěvačka prosadit v Indii. Na závěr pak Never Sol zve na dnešní koncert všestranné ruské umělkyně Kate NV, na kterou se budete moci těšit i živě ve studiu Radia Wave.

Jaký koncert byste podle Never Sol rozhodně neměli vynechat? Poslechněte si hudební tip.

 

autor: Jiří Kordík
Spustit audio