Tip Terezie Kovalové: Na předávání hudebních cen Vinyla zahraje Anna Vaverková nebo kapela Tamara

14. únor 2023
Tip

Hudebnice Terezie Kovalová pro vás připravila další várku kulturních doporučení. Do konce února můžete navštívit předávání hudebních cen, křest nové desky nebo koncerty vážné hudby. Už ve středu 22. února proběhne v pražském Lucerna Music Baru předávání cen Vinyla za rok 2022. Kdo získá ocenění za desku, objev či počin roku? Během večera živě vystoupí hudebníci z řad nominovaných –⁠ Anna Vaverková, Tamara, Mat213 a lobbyboy&saab900turbo.

Ve čtvrtek 23. února zajděte do pražské Kasárny Karlín na křest desky táborské slowcore dvojice Kalle. Třetí řadové album Under the Black Moss vyšlo 30. listopadu a redakce Radia Wave jej zařadila mezi nejlepší tuzemské nahrávky loňského roku. Kalle svou aktuální desku na pražském křtu představí ve speciální rozšířené sestavě s bubeníkem Jiřím Bendlem z kapely Manon Meurt. Jako support vystoupí kytarista Tomáš Niesner.

Který koncert vážné hudby v únoru nepromeškat? Dozvíte se v tipu Terezie Kovalové.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.