V jednu chvíli křehký a drze monotónní v další, tak zní koncert mladé kapely English Teacher z nizozemského Eurosonicu

22. duben 2024

Dnes si na Stagi poslechneme koncert kapely English Teacher, který odehrála na letošním ročníku nizozemského showcase festivalu Eurosonic. English Teacher je mladá kapela z britského Leedsu, která ve své hudbě lítá mezi indie a postpunkem.

Kapela v sestavě Lily Fontaine (zpěv), Douglas Frost (bicí), Nicholas Eden (baskytara) a Lewis Whiting (kytara, syntezátor) vznikla v roce 2020 po setkání na Leeds College of Music a v roce 2022 vydali své první EP s názvem Polyawkward prostřednictvím Nice Swan Recordings. Předskakovali také hudebníkům jako Yellow Days, No Vacation nebo Sports Team.

Zpěvačka Lily Fontaine dává kapelním textům poetický nádech a odkazuje v nich na viktoriánskou literaturu, britskou historii a dokonce i na YouTube kanály. Letos kapela vydala své dlouho očekávané debutové album This Could Be Texas, které sklízí ovace od fanoušků i hudebních kritiků.

Dokázal publikum rozhýbat drze monotónní projev zpěvačky Lilly Fontaine? Poslechněte si jejich živák v rámci pořadu Stage.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.