Veverky, které poslouchají ptáky, a vědci bojkotující letadla. To je svět podle Mikrovlnek

27. září 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky a veverky

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky nabírají ty nejmastnější pelmeně ze zpravodajského rendlíku.

I tento týden moderátorky hledaly inspiraci ve světě zvířat. Múzami jim byly veverky, které se spoléhají na ptáky v otázkách bezpečnosti. Spoléhají na jejich zpěv, který ohlašuje, že je v okolí bezpečno.

Vědci pro výzkum sledovali 67 veverek při jejich každodenních činnostech, jako je například sběr ořechů. Po nějaké době veverkám pustili hvizd káněte rudoocasého, podle předpokladů to u hlodavců způsobilo nervozitu a strach. Tato metoda uhranula zejména Zuzaně, která ji aplikuje již dlouho ve vlastním životě. Když jde do obchodu, sleduje švitoření spoluobčanů, kteří ji vždy upozorní povykem na slevy sýrů a spodního prádla.

Ivanu upoutala zpráva z lidské říše pojednávající o tom, že 1 400 německých nebude kvůli práci létat na malé vzdálenosti. Chtějí tím přispět k boji proti klimatickým změnám. Týká se to například letů z Berlína do Londýna, Paříže, Milána či Bělehradu. Ivana jim ovšem nevěří, protože má špatné zkušenosti s lidmi a jejich sliby.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby ignorovaly události v Brně. Tam se jako vždy stala pitoreskní výtržnost: opilý muž se v Brně popral se zábradlím. Místo pocitu uspokojení z vlastní síly ale vzápětí přišla hlídka strážníků a celá věc se řeší jako přestupek. Není ovšem malých událostí, jak správně poznamenala protřelá zpravodajka Ivana.

Z těchto zpráv se opět nedalo vyvodit žádné transcendentní moudro, ale to nevadí, myslí si Mikrovlnky.

Spustit audio