Výletní tip Pavla Sladkého: Počasí na konci zimy využijte k návštěvě měst, která bývají plná turistů

10. únor 2023
Tip

Cestovatel a moderátor magazínu Casablanca Pavel Sladký má pro vás nové doporučení na výlet v následujících týdnech. Nestálé počasí na přelomu zimy a jara je výborná příležitost podívat se do míst, která jsou v hlavní turistické sezóně přetížena množstvím lidí. Menší česká města jako Loket nebo Mikulov jsou po většinu roku plná turistů. Vyrazte do nich právě v tomto období –⁠ vyhnete se davům a historické památky můžete sledovat s teplým čajem či kávou v ruce.

Oblíbený výletní cíl je historické město Loket, které se nachází v okresu Sokolov v západních Čechách. Jeho hlavní dominantou je středověký hrad Loket, který obklopuje řeka Ohře. Více než 800 let staré sídlo dnes nabízí stálou prohlídkovou trasu, na kterou se můžete vypravit i mimo hlavní sezónu. Až do března mají otevřeno denně vždy do 16:00.

Jak si výlet do jednoho z meších českých měst prodloužit? Poslechněte si celý tip Pavla Sladkého.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.