Výstava o tradicích a výzvách české vzdělanosti

16. únor 2009

12. února byla v Pedagogickém muzeu J. A. Komenského pro veřejnost otevřena nová stálá expozice o vývoji české vzdělanosti a školství. Výstava odkazuje na širší historický kontext vzdělávání v České republice, ale naznačuje i nové směry a východiska pro další vývoj.

O samotné expozici i o životě a díle "učitele národů", který má ve stejnojmenném muzeu na této výstavě vyčleněn svůj vlastní oddíl, jsme v Odpolední session mluvili s ředitelkou Pedagogického muzea J. A. Komenského PhDr. Markétou Pánkovou a náměstkem ministra školství Jakubem Dürrem.

00866359.jpeg

V sestřihu rozhovoru se dozvíte, jaké Komenského myšlenky jsou aktuální i v současnosti a jak s nimi bude Česká republika pracovat v souvislosti s prezentací a dalším rozvojem našeho školství v rámci předsednictví Evropské Unii.

autor: ČRo Radio Wave
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.