Vzkazy ze Samotky: Náš vychytaný rodinný život šel do háje, místo klidu máme válečné bojiště

31. březen 2020

„Závidím všem single mileniálům, že mají čas přemítat o sobě, uklidit si a podobně. Naše karanténa je spíš jako bojiště a ponorka,“ říká ve vzkazu na Samotku máma dvou malých kluků Jitka. Izolace ji zastihla ve chvíli, kdy se po pěti letech na mateřské chystala vrátit zpět do práce. Poslechněte si vzkazy ze Samotky, na kterou se ozvaly i influencerky Gábina Heclová nebo Naomi Adachi.

„Strašně se mi stýská a nevím, kdy se budu moci zase vrátit,“ říká Naomi Adachi. Japonsko si připomíná šleháním Matcha a sledováním japonských filmů. Poměrně snadno se s izolací vyrovnává Gábina Heclová, ale i ona na závěr pozitivního vzkazu říká: „Už aby to skončilo!“

Poslechněte si vzkazy ze Samotky o domácích válkách a čekání na návrat do starých kolejí.

Jaký je život ve společenské izolaci pro vás? Ozvěte se nám na e-mail radiowave@rozhlas.cz. Pošlete nám minutovou nahrávku o tom, jak se cítíte, co děláte, co je pro vás těžké, co vám dělá radost a pomáhá nebo co jste zjistili o sobě nebo lidech kolem vás. Vaše vzkazy a postřehy zpracujeme do příští Samotky s psychoterapeutem Honzou Vojtkem.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.