Vzkazy ze Samotky: Velikonoce budou jiné, ale vůbec to nemusí být špatné

11. duben 2020

„Moje zpomalené, pastózní karanténní já je zatím docela spokojené,“ říká ve vzkazu na Samotku hudebnice Vi Tranová z kapely Viah. Poslechněte si, jak chce strávit Velikonoce v pražském bytě. O svůj pravidelný velikonoční rituál, kterého se karanténa nijak nedotkne, se s námi podělil také hudebník a spisovatel Petr Fiala z kapely Mňága a Žďorp.

Jaké budou Velikonoce v karanténě? Poslechněte si vzkazy ze Samotky

Do přírody v okolí svého bydliště se o Velikonocích chystá farář a moderátor pořadu Hergot! Petr Wagner. „Z podstaty svého povolání jsem zvyklý trávit hodně času komunikací s lidmi,“ říká ve vzkazu na Samotku Petr. „Velikonoce pro mě obvykle znamenají spoustu bohoslužeb a neformálních setkání. A protože teď během karantény často chodím do lesa, rozhodl jsem se tam udělat velikonoční kázání.“

Lestí slovo Petra Wagnera můžete sledovat na facebooku a webu Radia Wave v neděli 12. dubna od 19:00. Uprostřed přírody tráví karanténu i Juliana Maškrtnica. Proč je food blogerka zaměřená na pečení chleba v těchto dnech maximálně vytížená? Poslechněte si, jak jdou velikonoce dohromady s karanténou a jaká sváteční doporučení posílá z hájovny v lesích psychoterapeut Honza Vojtko.

Poslechněte si Samotku o Velikonocích v karanténě.

Jaký je život ve společenské izolaci pro vás? Ozvěte se nám na e-mail radiowave@rozhlas.cz. Pošlete nám minutovou nahrávku o tom, kde a jak karanténu prožíváte, co je pro vás těžké, co vám dělá radost a pomáhá vám nebo co jste zjistili o sobě a lidech kolem vás. Vaše vzkazy a postřehy zpracujeme do příští Samotky s psychoterapeutem Honzou Vojtkem.

Spustit audio

Více o tématu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.