Začíná série Po sametu. Vydejte se s námi za lidmi, kteří ovlivnili naši současnost

30. srpen 2019

Po sametu je série Radia Wave věnovaná výročí 30 let od listopadu 1989. Poslouchejte deset příběhů, které ovlivnily dobu, ve které žijeme. Jak nastavily demokratický systém v Česku první svobodné volby? Jakou roli sehrála v uspořádání společnosti kupónová privatizace? Co změnil policejní zásah na Czechteku, televizní krize nebo protiromské pochody? A co pro českou společnost znamenala smrt Václava Havla?

Chceme přiblížit polistopadové události všem, kteří je nezažili nebo je vnímali dětskýma očima. Vydejte se tak s námi na místa, kde konkrétní události probíhaly, s lidmi, kteří byli jejich součástí. Ke každému dílu připravujeme rozhovory s pamětníky, historiky, politiky i mladými osobnostmi. To vše, abychom vám co nejvíc autenticky přiblížili uplynulých 30 let naší obnovené demokracie. 

Poslouchejte deset dílů série Po sametu už od 16. září každé pondělí. Přihlaste se k odběru podcastu Po sametu na wave.cz/podcasty.

autor: Susana
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.