Zažil jsem po Novém roce vyhoření, momentálně nejsem šťastný, říká autor podcastu Hrana Lukáš Houdek

16. leden 2022

„Z podcastu Hrana jsem zjistil, že nic nevím. Chlapi se mi po uvedení podcastu začali ozývat s děkovnými zprávami, ale je v tom pořád určitý stud. Kluci si také často ze svého těla dělají legraci, ale nevěřím, že jim posměšky vůbec nevadí,“ říká 37letý manažer projektu HateFree Culture Lukáš Houdek.

Jaký má Lukáš vztah ke svému tělu? „Mám pořád na mysli, že každý den musím něco dělat, abych nepřibral. Kdysi mi můj tehdejší přítel řekl, že mám na břiše nějaký špek, a od té doby to je ve mně zakořeněno, i když to třeba byl od něj jen nevinný žert.“

A jak se dokázal vyrovnat s traumatem ze svého útlého dětství? „Každý se s traumatem vyrovnává po svém, mně pomohlo o tom mluvit,“ popisuje Lukáš hrůznou životní zkušenost, kdy byl coby šestiletý zneužit. A zkoušel to už i jako dítě říct své matce: „Máma mě nejdřív nepochopila, když jsem jí o tom jako dítě řekl. Dozvěděla se to znova až po dvaceti letech, měla pak velké výčitky, že selhala jako matka.“

Proč Lukáš až donedávna neznal nenávist? Cítí se někdy osamělý? Jak prožíval přelom roku a proč si musel vzít čtrnáct dní volna? Odpovědi uslyšíte v novém díle Pochlap se s Lukášem Houdkem. Jeho autorskou podcastovou sérii Hrana si můžete poslechnout tady.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.